ukash card satın alırken öncelikle bir araştırma yaparak başlayabilirsiniz fiyatı her bayide değişiklik gösterebilir. Siteler üzerinden de alımı bulunan ukash kart, biraz daha riskli olabilmektedir. Alıcılar genellikle daha uygun olsun almak isterken dolandırılabilirler bu da istenmeyen durumlar arasındadır. Bu yüzden en güvenilir alımı bayiler üzerinden olacaktır. Astropay kartı satın alırken dolar üzerinden ödeme yapılmaktadır ve yapılırken o günün döviz kuru ne ise ona göre ödeme olacaktır. Kartın alımının gün geçtikçe artması güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır. Kartı kullanarak yapılan alışverişlerde bir o kadar kolaydır. Aldığınız ukash kartın 16 haneli kart numarası, kartın güvenlik numarası (cvv kodu) kartın son kullanma tarihi ve kartın değerinin olması gerekir. Kartın kullanımı için ön ödemenin karta yapılmış olması gerekmektedir çünkü kart alınırken belirli bir tutar üzerinde tanımı bulunmamaktadır. Bu alıcının ihtiyacı doğrultusunda kendisinin belirlediği bir limit dahilinde olmaktadır.
Tüm dünyada alımı gün geçtikçe artan ukash kartlar ülkemizde de alımı gün geçtikçe artmakta olan karttır. Ülkemizde belirli sitelerde kullanımına onay veren kartın ilerleyen dönemlerde kullanımının genişleyeceği bilinmektedir. Bunun sebebi ise açıktır çünkü internet üzerinden kullanım yapan ve kredi kartı banka kartı kullanımı olan müşteriler, alışveriş yaptıkları siteler ne kadar güvenilir olursa olsun her kart kullanımında şüpheye düşülmektedir özellikle de kart limiti yüksek olan müşteriler kart numaraları kopyalanacak korkusuyla alışveriş yapmaktan çekinmektedirler. Bu da ukash kartın kendilerini alışveriş yaparken şüpheye düşmeden gönül rahatlığıyla yapacakları alışverişin rahatlığını yaşamaktadırlar. Çünkü ukash kart için özlük bilgilerini paylaşmalarına bile gerek olmamaktadır. Diledikleri miktarda limitli kart belirlemek alıcıların isteklerine bırakılmıştır bu da müşterinin aradığı bir durumdur.
ukash kart alımı için açılmış özel sitelerde kart alımı yaparken herhangi bir banka hesabınızda para olması gerekmektedir. Aradığınız ukash çağrı merkezi için satın almak istediğiniz değeri seçerek hangi bankadan ödemesini yapmak isterseniz sitemizin hesap numarasına ödemeyi göndermeniz gerekecektir. Bu konuda da şüpheye düşmemeniz için gönderdiğiniz hesap numarasını sorgulatma hakkına da sahip olmaktasınız.