Ödeme yöntemlerinden birisi olarak internet kullanıcılarına sunulan ukash kart, tüm dünya genelinde geçerli bir ön ödemeli karttır. Bu kartı kullanmak oldukça kolaydır ve son derece güvenlidir. Özellikle internet alışverişlerinde, kredi kartını herhangi bir platform ile paylaşmak istemeyen internet kullanıcılarının seçtiği bir yöntemdir. İnternet alışverişlerinin yanı sıra, hediye olarak da kullanılabilen ukash kartı, kredi kartı gibi de kullanabilirsiniz. Son zamanlarda ülkemizde geçerliliği artan ve birkaç yılda her platformda kullanılması beklenen ukash kart satın almak oldukça kolaydır. Ancak internet dolandırıcılığının arttığı bu son günlerde, ukash kart alırken belli başlı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kriterleri yazımızda sizlere açıklayacağız.
Güvenli ticaret anlayışı ile internette ticaret yapmak isteyen kullanıcılar, ukash kart almadan önce, satış yapan bayileri iyi seçmesi gerekir. Çünkü internette binlerce dolandırıcı ve haksız kazanç elde etmek isteyen kişiler vardır. Güvenli ön ödemeli kartlardan olan ukash kart satışı yapan internet bayilerinde fiyatlar değişkenlik gösterir. Genel olarak Euro, Dolar gibi döviz kurları üzerinden değerlendirilen ukash kartlar, 16 haneli bir pin kodundan meydana gelmektedir. Kartın üzerinde pin kodunun dışında bir de güvenlik numarası vardır. Bu numarayı bilmeyen kişiler, kart numarasını bilse dahi kart üzerinde işlem gerçekleştirilemez. Bu da ukash kartı en güvenli ön ödemeli kart yapan unsurdur. ukash kart satın alacağınız bayiinin sitesine girdikten sonra canlı yardıma tıklayarak müşteri danışmanı ile görüşebilirsiniz. Danışmana, kaç TL’lik kart almak istediğinizi ve ödeme yöntemini söylemelisiniz. ukash kartları dilerseniz banka havalesi veya EFT ile, dilerseniz de kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Canlı yardımdaki danışmandan ayrıca çalıştığınız bankanın hesap numarasını isteyerek ödeme yapmalısınız. Ödeme yaptıktan sonra bayii, size bir kart verecektir. Bu kartı dilediğiniz alışveriş sitesinde veya bahis sitesinde ödeme yöntemi olarak kullanabilirsiniz.
ukash kart satışı yapan bayiden temin edilen bu kartları, alışveriş sitelerinde ödeme kısmında kullanabilirsiniz. Hiçbir kredi kartı bilgisi vermeden yapabileceğiniz bu alışverişlerin en büyük avantajı güvenli olmasıdır. Bunun yanı sıra, hızlı ve kolay temin edilebilir olması bir diğer avantajdır.