Genellikle kart satın alınırken, işlem gerçekleştirdiğiniz sitenin ya da bayinin yasal satım noktaları olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ucuz kart satımı yapan birçok dolandırıcılık sitesine maruz kalmamanız önemlidir. Ön ödemeli olan bu kartı alırken içerisinde yükleme olmasa da içerisine aktarabileceğiniz tutar belirlenmiş olarak satın alırsınız ve ödemesini dolar olarak yaptıktan sonra tutar ne ise o tutardan daha fazlasını kullanma olanağı sunmaz size. Her işlem için yeni bir kart satın almanız gerekmektedir. Ukash satış fiyatları günlük satış kuruna göre değişmektedir. Uygun bir kart almak ve acil kullanma durumunuz olmadığı sürece döviz kurlarını takip ederek de alacağınız ukash kartı ucuz almanız mümkündür. Çünkü döviz kurları günlük hatta anlık bile değişkenlik gösterebilmektedir.
Ülkemizde ise ukash kart bayileri henüz bulunmamakta sadece internet üzerindeki satış noktalarından kart sahibi olabilmektesiniz. İnternet dışında başka bir kanaldan kart satışı yapılmamaktadır. Yurt dışında ise satış alanı biraz daha geniştir. Bunlar süpermarketler, benzin istasyonları ve bazı yasal satış noktaları olmaktadır.
ukash kart alımı internetten olduğu için genellikle havale yöntemi kullanılarak ödemesi yapılmakta ve çoğu alıcılar bu yöntemi tercih etmektedir. Havale ile ödeme yaparak yapılan kart alımı diğer yöntemlere göre daha az masraflı olmaktadır. Herhangi bir komisyon kesilmeden bankanızın havale ücretine göre ödeme gerçekleştirirsiniz. Ucuz card alımı yapmak isteyen müşteriler bu yolu izlemeleri daha iyi olacaktır. Kredi kartı ile ödeme de yapılabilmektedir ancak havale yöntemine göre biraz daha masraflı olacaktır. Ancak kredi kartı ile ödeme yapabilmenin bir avantajı olacaktır. Kredi kartı ile ukash satın almak isteyen müşteriler kredi kartının taksit seçeneğinden de yararlanabilme olanakları olmaktadır.
İnternet üzerinden ödemeyi yaparken ön ödemeli kart bayiliği ile birlikte internet firmalarının canlı yardım skype adresleri veya iletişim telefon numaralarından ulaşarak alım sağlama olanağınız da bulunmak. Aldığınız kartın kart bilgileri e-posta adresinize gönderilmekte bu bilgiler 16 haneli kart numarası, kart güvenlik numarası (cvv kodu), kart son kullanım tarihi yer almaktadır. Bu bilgileri kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.